ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.

proza

wtorek, 24 czerwca 2008

Redaktorka Katja de Bruin( 1968) wybiera ze stu listow tygodniowo, szesc przeznaczonych do publikacji w rubryce Achterwerk VPRO-gids. Katja debiutowala jako autorka listu w wieku lat 9, w tej samej rubryce, ktora obecnie prowadzi, jako redaktor, od 1991 roku.

W Achterwerk znajdziemy listy czytelnikow od lat 8 do 20, opinie na biezace trudne tematy, takze wiersze i rysunki.

Moje corki, jak wielu rowiesnikow, zaczynaja lekture VPRO od tej rubryki.

Z wybranych listow powstala w tym roku ksiazka pt. Ik moest dit even kwijt .

http://www.ze.nl/lezen/Achterwerk-Ik-moest-dit-even-kwijt/556/

Listy moich dzieci pojawialy sie w Achterwerk, od ich 12 roku zycia; kilka zostalo opublikowanych  rowniez w tej ksiazce.

Debiut uwazam za udany i bardzo sie  ciesze.

sobota, 24 maja 2008

Z blogu zaprzyjaznionego Azariasha wklejam nastepujacy tekst :

" Wszystkim innym blogującym, którzy obwieszczą nadciągające nowe moje pisadło na swoich blogach, będę naprawdę z głębi serca i dozgonnie wdzięczny.

Pozdrawiam serdecznie

Azariash "

 

" Opowiadanie będzie nosiło tytuł "Najemnik" , a zakończenie dopiero się pisze. Premierowy odcinek opublikuję w poniedziałek wieczorem. Później będzie się ukazywało w jakimś regularnym odstępie czasu, jeszcze nie wiem jakim, ale pewnie nie codziennie, ze względu na to, ze zbliża się sesja egzaminacyjna. Wszsytkich, którzy tu zaglądają, nawet jeśli nie wiem, że zaglądają, wszystkich szpiegujących mnie i moją radosną twórczość, serdecznie zapraszam do czytania i kommentowania. Każdy wasz komentarz jest dla mnie bardzo bardzo ważny. "

http://sonofkain.blox.pl/html

Od siebie dodam, ze opowiadanie, czy wiersz, ma taka sama wartosc, lub jej brak, gdy ukazuje sie w pismie literackim, w blogu, lub gdzie indziej, wiec zachecam do czytania i komentowania, tym bardziej, ze w tym celu nie trzeba udac sie do ksiegarni, czy kiosku, aby cos  zakupic, Azariash wspanialomyslnie rodzaje nam swoje  dziela, a poniewaz ja postepuje podobnie ( lecz nie tak samo, bo najpierw opublikowalam swoje prace, a teraz je w blogu czytelnikom rozdaje), rozumiem postawe Aziego.

Do poniedzialku:)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12