ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.

portrety z najblizszej okolicy

środa, 01 marca 2017

Wczoraj moje córki miały urodziny. Wybrałam się do jednej z nich, bo z drugą widziałyśmy się kilka dni temu, razem spędziłyśmy cały wieczór, a także wręczyłam jej urodzinowe prezenty.

W pociągu wydarzyło się coś dziwnego. Utknęliśmy na przedostatniej stacji przed celem podrózy, przez głosniki usłyszeliśmy niespokojny głos kogoś z obsługi pociagu: "mamy napastnika na pokładzie". Po pewnym czasie znów włączył się głośnik z wiadomością, że zagrożonych jest więcej pasażerów pociagu. Planowany odjazd ze stacji przedłużał się, na wewnętrznych monitorach w pociągu wyświetlano  odjazd za 10  mniut, odjazd za 25 minut itd, a ja słałam wiadomości do córki, która wyjechała po mnie na stacje, że mamy opóznienie. Po długich chwilach grozy poinformowano nas przez głośniki, że policja aresztowała napastnika, który zagrażał jednemu z konduktorów i pasażerom i pociąg ruszył. Do celu dotarłam z godzinnym opóznieniem.

Wieczór był bardzo udany, dzisiejszy dzień również. Wróciłam kilka godzin temu, na szczęście  bez dodatkowych atrakcji w podróży.

Wszystkim życzę udanej środy :)

 

poniedziałek, 27 lutego 2017

W sobotę 25 lutego w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie odbył się wernisaż fotografii grupy twórców.

Tematem przewodnim były portrety i pejzaże.

Reprodukcje fotografii pochodzą z Fb. Kolejno od góry: afisz,  Edward Kociński - zdjęcie, którego nie było na wystawie; był pejzaż, Anna Połowczyk i Morti Photgraphy.

Wszystkim zyczę udanego poniedziałku :)

piątek, 24 lutego 2017

Wczoraj wybrałysmy się z córką do RAI  na "Targi dziewięć miesięcy", czyli od ciąży do pierwszych kroków niemowlęcia. Wiele firm, które mają w ofecie coś dla niemowląt prezentowało się w interesujący sposób. Prowadzone były loterie, rozdawane próbki artykułów, można było kupować wszystko w korzystnych cenach. Na miejscu kilka barów zapewniało smaczne jedzenie i picie. Spędziłysmy tam kilka godzin, wyszłyśmy zadowolone, choć zmęczone. Na zewnątrz szalał wiatr i padał deszcz. Dziś przekornie świeci słońce i jest spokojnie.

Portret córki autorstwa studentki Akademii Sztuk Pięknych Rosalie Willemsz.

Wszystkim życzę udanego weekendu! :)