ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.

portrety z najblizszej okolicy

poniedziałek, 13 marca 2017

W sobotę 11 marca spotkałyśmy się w gronie 12 kobiet, przyjaciółek i znajomych,  w "Pllek", żeby porozmawiać, coś zjeść i wypić i pobyć razem. Zarezerwowałyśmy przytulny kącik tylko dla nas. Wieczór był bardzo udany.

"Pllek" znajduje się w Amsterdamie Północnym, do którego można dostać się promem.  Na prom zabierane są też rowery i skutery. Podróż trwa 15 minut z przystanku Amsterdam Centralny i jest bezpłatna. To bardzo przyjemna wycieczka w rejon trochę bardziej odległy od centrum miasta i godna polecenia.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Fb.

Adres:

Pllek

Tt. Neveritaweg 59,

 1033 WB Amsterdam

Wszystkim życzę udanego tygodnia :)

wtorek, 07 marca 2017

Z urzędnikami nie ma żartów i przygotowałam się porządnie do wymiany dowodu osobistego, ale życie pełne jest absurdów. Wyczytałam w internecie wszystko na ten temat,  co wypisano na oficjalnych stronach gminy. Udałam się do fotografa, który ma certyfikat na robienie zdjęć do dokumentów. Urzędniczka powiedziała, że zdjęcie jest zle zrobione, bo się uśmiecham.Zgodziłam się z nia; w sytuacji uszu na wierzchu nie było mi do śmiechu, nie chciałam się usmiechać, ale fotograf kazał mi się uśmiechnąć i strach było się nie słuchać, bo mógł mnie tak oświetlić, że strasznie bym wyszła na fotografii. Jak trzeba, to poproszę o wiadomość od pani na piśmie, wrócę do fotografa, złożę zażalenie i  zrobimy zdjęcia bez uśmiechu. Urzędniczka powiedziała, że skonsultuje zdjęcie i zaraz wróci. Wróciła z wiadomością, że przyjmuje zdjęcie, wypisała formularz, który podpisałam. Mam przyjść w środę po odbiór dokumentu. Potrzebne jest jedno zdjęcie, a fotograf robi zawsze sześć. Zażalenie nadal aktualne i nie o wymuszony uśmiech chodzi, tylko o wymuszanie większych opłat.

Udanego wtorku wszystkim życzę :)

poniedziałek, 06 marca 2017

24 lutego w Kyas Art salon odbył się wernisaż fotografii zatytułowany:" Cuba, fragments of Oblivion", na którym swoje prace pokazał Torben Raun.

Zdjęcie pochodzi z Fb.

Kyas Art Salon:

Keizersgracht 221,
 
 1016 DV Amsterdam
 
Więcej na stronie galerii:
 
 
Wszystkim życzę udanego poniedziałku :)