ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.

portrety z najblizszej okolicy

poniedziałek, 12 czerwca 2017

W niedzielę 11 czerwca wybrałam się na wernisaż prac grupy twórców, zatytułowany "Handwoorden". Wernisaż odbył sie w Velsen-Zuid, na terenie pięknych terenów rekreacyjnych Spaarnwoude.

Udział wzięli:

Sasja Wagenaar

Annalinda Wagenaar

Jeroen Effern

Całość przygotowała grupa Wagenaar van Co.

Zaprosiła mnie moja sąsiadka Sasja, warto było zobaczyć wszystkie dzieła.

Pierwsze zdjęcie, z wystawy: Katrine van Klaveren.

Pozostałe reprodukcje malarstwa  pochodzą ze strony:

http://www.wagenaarvanco.nl/sasja/werk/index.html

 

Więcej informacji na stronie:

www.wagenaarvanco.nl

Wszystkim zyczę udanego poniedziałku :)

 

 

 

piątek, 09 czerwca 2017

Do mojego zaczarowanego ogrodu przyleciała zielona ważka, uczepiła sie łapkami płatków róży i odpoczywała tak około dwu godzin. Miała rozpiętość skrzydeł 10 centyemtrów. Tak dużej ważki nie widziałam nigdy przedtem. Jest mi żal, że nie mogłam zrobić zdjęć. Kupuję aparat fotograficzny,decyzja podjęta! Ma być nieduży i lekki, cena nie gra roli. Możecie doradzać jaki, zanim popełnię ten błąd ;)

Na zdjęciu z internetu ( fot. Krzyszto Pauła) Trzepla Zielona, samica, najbardziej podobna do okazu, który widziałam na swoim miejskim balkonie.

Wszystkim życzę udanego weekendu! :)

poniedziałek, 05 czerwca 2017

W sobotę, niedzielę i poniedziałek 3,4 i 5 czerwca można odwiedzać twórców w ich pracowniach i mieszkaniach w jednej z najpiekniejszych części Amsterdamu - Westelijke Eilanden. W wydarzeniu bierze udział 68 artystów. Wybrałam się tam wczoraj. Nie wszędzie dotarłam, ale zobaczyłam bardzo dużo prac. Niektórzy twórcy wystawiali rzezby, ceramikę i malarstwo na stołach wyniesionych na zewnątrz, inni we wnętrzach mieszkań, na korytarzach, w studio tańca i w miejscowej pralni. Trafiłam na odczytywaną prozę przy dzwiękach gitary, wśród malarstwa na ścianach pokoju, do którego wchodzi sie wprost z ulicy, do pralni, ale także do firmy jubilerskiej, na trawnik nad kanałem z pięknymi obrazami i do studio. Wszędzie była do picia woda z miętą i z cytryną, niektórzy atyści sprzedawali tanio lampki wina, inni częstowali gości bezpłatnie. Panowała bardzo sympatyczna atmosfera.  Była piękna pogoda. Nie obyło się bez ploteczek, o pewnej znanej artystce, która odmówiła wzięcia udziału w imprezie, bo ona jest zawodowcem, a tu trafiają się też amatorzy, ale otworzyła swoje studio w tych dniach, bez flagi uczestnika i zamknęła je wcześniej. W studio były jej obrazy, pokazała film dokumentalny i rzucała łaskawym okiem na gości. Jedną z najbardziej sympatycznych osób okazała się malarka, która tworzy urocze miejskie pejzaże, wcześniej uczyła przez 37 lat biologii w liceum, Adriana Kruijer. Następne  Open Ateliers w tej części miasta odbędą się  za dwa lata.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Fb.

Impreza trwa dziś do godziny 18,00, w linku mapka:

http://www.oawe.nl/

Wszystkim życzę udanego poniedziałku :)

 

 

piątek, 02 czerwca 2017

Wnuk ma już dwa tygodnie, jest uroczym dzieckiem.

Fot.  w foteliku w samochodzie.

Wszystkim życzę udanego weekendu :)

czwartek, 01 czerwca 2017

Wczoraj wybrałam się do córki do Den Bosch obładowana  ubrankami dla wnuczka, których wybieranie i kupowanie sprawiło mi wiele radości. Wnuk urósł, ma już 52 cm wzrostu. Po drodze, na rynku kupiłam piwonie dla córki i pierwsze czereśnie dla rodziców maleństwa. Druga babcia zaprosiła nas do japońskiej restauracji. O innej japońskiej restauracji pisałam niedawno, więc tym razem pomijam szczegóły. Wnuczek przez cały czas spał spokojnie w wózeczku, nie przeszkadzał mu gwar w restauracji. Spędziłam bardzo przyjemne popołudnie i wieczór.

Wszystkim życzę udanego Dnia Dziecka! :)