ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.

portrety z najblizszej okolicy

środa, 17 maja 2017

Wspomnienie sesji zdjęciowej, która odbyła się dwa miesiące temu.

Stylizacja i fot. Janne Timmermans.

Wnuczek jeszcze się nie zaczął rodzić, choć termin był na dziś.

Wszystkim życzę udanej środy :)

 

wtorek, 16 maja 2017

W sobotę 13 maja w GO Gallery odbył się wernisaż prac grupy artystów, zatytułowany "Grande Finale".

Galeria obchodziła XX lat!

 Na otwarciu byli również obecni Brothers Grimm.

Następna wystawa odbędzie się w nowej przestrzeni Marnixstraat 127, Amsterdam.

Na zdjeciach kolejno:

Plakat wystawy,

Prace:

Gosia Bolwijn,

Ard Doko,

 Live Prins.

Brothers Grimm.

Zdjęcia pochodzą z Fb, ze strony galerii.

Więcej na stronie galerii:

https://www.gogallery.nl/index._construction.html

Wszystkim życzę udanego wtorku :)

poniedziałek, 15 maja 2017

W niedzielę 14 maja w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie odbył się wernisaż fotografii Natalii Bylok zatytułowany: "The Golden Age".

Mnie się bardzo podobały pokazane prace, warto jest odwiedzić tę wystawę.

O projekcie można przeczytać na stronie wydarzenia:


                    " Inspiracją do stworzenia projektu były godziny wędrówek, spędzonych w holenderskim muzeum narodowym - Rijksmuseum oraz zach...wyt nad kunsztem mistrzów pędzla, którzy wypracowali swój własny i niepowtarzalny styl. Wiek XVII. w Niderlandach obfitował bowiem w ogromny rozwój handlu, a także rozkwit sztuki, która była ceniona na całym świecie. Sceny z życia codziennego, martwa natura, czy motywy marynistyczne, to klasyczne tematy malarstwa holenderskiego, tak bardzo realistycznego, a zarazem pełnego melancholii i refleksji nad kruchością ludzkiego życia. Rodzaj światła, stosowanego przez Rembrandta stał się również wielką inspiracją dla późniejszych artystów, w tym fotografów. Stąd także refleksja autorki nad wpływem malarstwa na rozwój fotografii i ciągłym problemem z definiowaniem tego medium jako sztuki, a fotografa jako artysty. Projekt "The Golden Age" to chęć przelania inspiracji holenderską sztuką na fotografię i stworzenia portretów, tworzących ze zdjęciami obrazów koherentną całość. Użyte światło, rodzaj tkanin, a także statyczne pozy modelek składają się na próbę uchwycenia klimatu zdjęć w duchu niderlandzkiego malarstwa i są nawiązaniem do jego realistycznego stylu. Zestawienie fotografii, ukazujących fragmenty obrazów ze zdjęciami studyjnymi to wynik refleksji nad współczesnym sposobem odbioru sztuki, w zależności od medium, jakim artysta się posługuje i ukazaniem ponadczasowości dzieł wielkich mistrzów. "

O autorce:

"Natalia Bylok
             Młoda fotograf, specjalizująca się w fotografii portretowej i mody. Pochodzi z Cieszyna, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w 2016 roku ukończyła również Akademię Fotografii w Krakowie. Po kilku latach rozwoju umiejętności w Polsce, postanowiła kontynuuować  swoją fotograficzną drogę i wzbogacić doświadczenie także w Holandii. Poprzez swą wrażliwość, miłość do sztuki i sposób widzenia piękna, próbuje kreować własny styl w fotografii, charakteryzujący się użyciem głębokich kolorów i próbą wyrażenia czystych emocji. "
 
Fotografie Natalii Bylok, które pokazuję w blogu, pochodzą z Fb.
 
Więcej na stronie Natalii Bylok:
 
 
Wszystkim życzę udanego poniedziałku :) 

piątek, 12 maja 2017

W środę odwiedziłam córkę w Den Bosch.

 Przełożyłyśmy spotkanie niedzielne z okazji Dnia Matki na wcześniej, bo licząc od tego tygodnia w każdej chwili może się pojawić na świecie niemowlę. Porozmawiałyśmy, pośmiałyśmy się razem, zjadłyśmy pyszne, ulubione sushi i już nadszedł czas wracać. Pogoda była piękna, z okien pociągu obserwowałam zachodzące słońce i pełnię księzyca na niebie bez chmur, magiczne zjawiska.

Wszystkim życzę udanego piątku :)

wtorek, 09 maja 2017

W niedzielę 7 maja wybrałam się na koncert zespołu NOMIII do Café ` t Monumentje.

Zespół wydał CD pt. Europa, z muzyką, którą lubię i często słucham. Tym razem warto było posłuchać ich znów na żywo. Kafejka jest w odległości kilkunastu minut ode mnie, więc  niedzielny spacer i koncert był bardzo udany.

Fot. z  koncertu Ernie Walker.

W linku, do posłuchania utwory zespołu NOMIII z albumu "Europa":

https://nomiii.com/media.html

Wszystkim życzę udanego wtorku :)