SZTUKA ŻYCIA. WIERSZE, OPOWIADANIA, RELACJE Z WERNISAŻY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.
poniedziałek, 31 października 2016

W piątek 28 pazdziernika w WM Gallery odbył się wernisaż fotografii Wandy Michalak i Paula Schaublin zatytułowany: Through Deserts & Dusty Roads.

Zdjęcia pokazują 8000 km podróży przez Australię.

Więcej na stronie galerii, skąd pochodzą reprodukcje fotografii:

http://gallerywm.com/WP/934-2/

Wszystkim życzę udanego poniedziałku :)

czwartek, 27 października 2016

W sobotę 29 pazdziernika w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie odbędzie sie wieczór autorski Very Eikon, autorki powieści zatytułowanej "Między prawami".

Przeczytałam z tej okazji 281 stron e-booka i przygotowuję się do rozmowy, którą poprowadzi z autorka książki Ewa Żyzniewska i ja.

Lektura jest sensacyjnym kryminałem z wartką akcją.

Więcej na stronie, z której również można darmowo pobrać książkę:

 http://www.veraeikon.com.pl/

Wszystkim życzę udanego czwartku :)

AS

poniedziałek, 24 października 2016

W sobotę 22 pazdziernika w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie odbył sie wernisaż grafik i rysunków Jerzego Talika i Pawła Warchoła.

Jerzy Talik, "Anioł Stróż"

Więcej na stronie twórcy, skąd pochodzi reprodukcja:

http://www.jerzytalik.pl/

Andrzej Warchoł, "Pancernik 97".

Reprodukcja pochodzi z Wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Warcho%C5%82

Spotkanie okazało się bardzo interesujące, twórcy byli obecni na wernisażu, brali udział w dyskusjach z przybyłymi gośćmi.

Wszystkim życzę udanego poniedziałku :)

AS

piątek, 21 października 2016

Jutro wybieram się na wernisaż do Biblioteki Polskiej w Amsterdamie. 

"Biblioteka Polska serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy grafiki i rysunku Jerzego Talika i Pawła Warchoła, w sobotę 22 października o godz. 18:30.

Jerzy Talik, scenograf, malarz, rysownik i grafik. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach na plakat; m.in. Srebrny Medal na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (współautor: Tadeusz Biernot). Scenograf i dekorator wnętrz wielu realizacji filmowych; m.in. „Śmierć jak kromka chleba” w reż. Kazimierza Kutza, „Co słonko widziało” w reż. Michała Rosy, „Drzazgi” w reż. Macieja Pieprzycy oraz „Kret” w reż. Rafaela Lewandowskiego. Jako rysownik uczestniczył w wielu wystawach w kraju i zagranicą m.in. w Montluçon (Francja), w Mińsku (Białoruś), w muzeum Chagalla w Witebsku.

Paweł Warchoł, artysta grafik, urodzony w 1958 roku w Krakowie. w 1984 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, a w 2010 r. uzyskał tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jest twórcą wielu cykli rysunkowych wykonywanych tuszem na kartonach m. In. „Holzmachiny”, „Oratio”, „Warchoły”, „Pancerniki”. Prace prezentował na dziewięćdziesięciu wystawach indywidualnych m in. w Berlinie, Münster, Dachau, Haidelbergu, Norymberdze, Barcelonie, Pilźnie, Ostrawie, Budapeszcie. W Polsce w Warszawie, Toruniu, Szczecinie, Wrocławiu oraz wielokrotnie w Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej i w Oświęcimiu oraz wielu innych miastach. Rysunki były eksponowane na ponad 500 wystawach w kraju i za granicą. W tym na wszystkich najważniejszych wystawach, biennale i triennale rysunku na świecie, gdzie uzyskały 50 nagród m. in. GRAND PRIX na Międzynarodowe Triennale Sztuki „Majdanek 2000” w Lublinie, w 2004 r. - Główną Nagrodą na, XLI Międzynarodowym Konkuries Rysunku Fundacji Ynglada - Guillot w Barcelonie, w 2009 r. I nagrodą Międzynarodowego Konkurs Rysunku w Skopie w 2010 r.(Macedonia), Grand Prix - VII Międzynarodowym Biennale Rysunku w Pilźnie (Czechy), w 2013 r. Grand Prix, na 7. Międzynarodowym Biennale Rysunku w Melbourne (Australia)."

Wszystkim życze udanego weekendu! :)

czwartek, 20 października 2016

Dziś w Radiu Merkury, o godzinie 9,52 Sławek Wajaw  przeczytał mój wiersz zatytułowany "Targ uliczny".

Interpretacja wiersza bardzo przypadła mi do gustu.

Wszystkim życzę udanego czwartku:)

 
1 , 2 , 3