ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.
wtorek, 31 maja 2016

W sobotę 27 maja odwiedziłam zbiorową wystawę prac dyplomowych studentów Fotoacademie, w Roest. Roest skłąda się z kilku budynków, kawiarni i restauracji wewnątrz i na zewnątrz, a także miejskiej plaży. Dla potrzeb wystawy przystosowano część jednego z budynków. Zaprosiła mnie Anna Witkowska, wśród absolwentów były też Polki Anna Kaliściak i Dorota Kozerska. Anna Witkowska skończyła wcześniej wrocławska ASP we Wrocławiu.

Anna Wikowska na tle jednej ze swoich prac, fot. Fb.

Część publiczności na tle prac Anny Witkowskiej, fot. Fb.

W trakcie przygotowań wystawy, fot. Fb.

Przygotowania do wystawy, fot. Fb.

Bar w przestrzeni wystawowej, fot. Fb.

Więcej prac Anny Wikowskiej na stronie: 

https://annawitkowska.wordpress.com/

Prace wszystkich twórców Unframed na stronie:

http://unframed2016.nl/

Życzę udanego wtorku :)

poniedziałek, 30 maja 2016

W sobotę 21 maja w WM Gallery odbył się wernisaż prac grupy artystów, zatytułowany "Paperworks". Wystawę przygotowała WM Gallery i Draw Me Nearer Art Collective. Kuratorem wystawy jest Sebastian Rypson.

 

 

Grupa Draw Me Nearer Art Collective to:

Femi Dawkins, Raquel van Haver, Fleur Ouwerkerk & Raul Balai

Gościnnie wystąpił artysta Toshiko Takeuchi.

Fotografia gupy artystów  pochodzi z Fb.

Kurator Sebastian Rypson.


Widok na zewnątrz i prace w oknie galerii WM.

Fragment pracy "Dibiri" RaQuel van Haver, fot. Sebastian Rypson.

Więcej na stronie galerii, w linku:

http://gallerywm.com/WP/

Wszystkim życzę udanego poniedziałku :)

poniedziałek, 23 maja 2016

W sobotę 21 maja w Galerie Ronmandos pokazali swoje prace Ron van der Ende i Bouke de Vries. Wystawa czynna do 18 czerwca 2016.

Bouke de Vries, zrekonstruowana waza z chińskiej dynastii Han.

Bouke de Vries, koń i jezdziec z dynastii Tang, w metalowej oprawie.

Oficjalne otwarcie wystawy.

Więcej na stronie galerii, w linku : 

http://www.ronmandos.nl/exhibitions/ron-van-der-ende-bouke-de-vries

Wszystkim życze udanego poniedziałku :)

niedziela, 22 maja 2016

Przed chwila wrocilam z rynku zywnosci i pchlego targu w Westerpark, BLEND Market.

Mimo pochmurnej pogody stoiska ulokowaly sie w Westerpark, w dwu czesciach placu, z kuchniami i napojami i na pchlim targu. Impreza trwa do 18,00 i jest bardzo udana.

Roznorodnosc kuchni zdumiewa, od japonskiej, przez tunezyjskie, indonezyjskie, surinamskie, syryjskie i inne, dotarlam do kuchni polskiej. Na stoisku sa dania do zjedzenia na miejscu i na wynos. Sympatyczna dziewczyna i chlopak podgrzewaja bigos, serwuja malosolne ogorki z pajdami polskiego chleba i smalcem, maja dwa rodzaje pierogow, z kapusta i grzybami  i ruskie, a takze salatke warzywna, sernik i sloiczki z przetworami. Ogorkow nie sprzedawali, a szkoda, ale czestowali, wiec degustacja odbyla sie na miejscu i bylo pysznie. Po powrocie do domu okazalo sie, ze salatka warzywna ma prawdziwy polski smak, od dziecinstwa do dzis znajomy, a pierogi sa wysmienite! Czesc pierogow, ugotowanych i polanych smazona cebula byla zapakowana w pojemniki na wynos, czesc dopiero czekala w postaci krazkow ciasta, na wypelnienie farszem i ugotowanie na miejscu; wszystko swieze i smaczne. Porcje sa slusznej wielkosci i warte swojej ceny. Do tego przyjemna pogawedka i zyczenia sukcesow, za ktore tradycyjnie nie dziekujemy ;) 

piątek, 20 maja 2016

Przez cały tydzień zajmowałam się poszukiwaniami kasety z nagraniem utworu Andrzeja Zauchy z muzyką Tadeusza Klimondy,  z moim tekstem, zatytułowanego "Sen", ponieważ napisał do mnie pewien pasjonat, muzyk, który zbiera całość twórczości naszego wybitnego piosenkarza. Przygody, jakie temu towarzyszyły, skłaniają mnie do naszkicowania i może też napisania powieści pod tytułem roboczym "W poszukiwaniu piosenki". Mamy już nagranie, z kasety z 1983 roku, w Mp3 i jest to sukces! :)

https://soundcloud.com/agnieszka-sadlakowska/sen-zaucha-1

Na zaproszenie Redakcji Kwartalnika PNKV wysłałam do publikacji w letnim numerze opowiadanie i wiersz, które pokażę w blogu, gdy się ukażą drukiem.

Nadchodząca sobota to zaproszenia na ciekawe wernisaże, które odwiedzę i o których napiszę w blogu w poniedziałek.

Wszystkim życze udanego weekendu! :)

wtorek, 17 maja 2016

Długi weekend amsterdamski 14, 15 i 16 maja spędziłam na wydarzeniu zatytułowanym "Open Ateliers Jordaan". Była to organizowana raz w roku atrakcja, dzięki której każdy zainteresowany mógł odwiedzić pracownie twórców w kawałeczku Amsterdamu zwanym Jordaan. 66 malarzy, rzezbiarzy, fotografów, twórców ceramiki, jubilerów i twórców instalacji zaprosiło miłośników sztuki do siebie. Czasem były to pracownie, czasem wyczarowana na trzy dni w mieszkaniach przestrzeń wystawowa, raz trafiłam do fryzjera, gdzie w nieczynnym w czasie weekendu lokalu na sztalugach stały obrazy. Atmosfera była wspaniała, przyjazna, zaciekawieni goście pytali i dostawali ciekawe odpowiedzi, fotografowali się na tle dzieł sztuki z twórcami, zbierali autografy na specjalnie przygotowanych kartach, które po odwiedzeniu minimum 8 lokacji można było oddać do wylosowania nagrody, dzieła sztuki o wartości 500 euro.

Nie dotarłam wszędzie, ale zobaczyłam bardzo dużo ciekawych prac i miejsc. Jedni twórcy mieszkaja bardzo skromnie, inni wynajmują w kilka osób miejsca pracy; atelier mieszczą się na kilku piętrach budynku.  Jeszcze inni są niezwykle zamożni, mają luksusowe wille, np. z płaskorzezbami z brązu, ze schodami i windą z parteru na pierwsze piętro.

Zaproszenie.

Reprodukcja dzieła Leo Wijnhoven.

Reprodukcje fotografii Patrycji Moniki Jordense-Michalski.

Wasza wysłanniczka z Patrycją Moniką Jordense-Michalski i Manolo Sanchezem fot. Evertjan Vonk.

Więcej w linku: http://www.openateliersjordaan.nl/pdf/OAJ2016-ateliergids.pdf

Wszystkim życzę udanego wtorku :)

 
1 , 2