SZTUKA ŻYCIA. WIERSZE, OPOWIADANIA, RELACJE Z WERNISAŻY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.
piątek, 29 grudnia 2017

Po świętach pozostały już tylko wspomnienia. Przygotowałam Wigilię dla całej naszej dziewiątki, z pomocą córki, która zrobiła i przywiozła tradycyjną sałatkę warzywną w majonezie,  jej brata, który przygotował i przywiózł deser, a także córki, która przywiozła kilka litrów soków owocowych. Dokupiłam drugi stół, rozkładany, na tę okazję. Mamy już kolejne pokolenie, 7-latka, 7-miesięcznego malca, a w czerwcu urodzi się jeszcze jedno maleństwo. Bawiliśmy się dobrze, do pózna. Jedna córka została u mnie na noc, oglądałyśmy film długo w noc. W drugie święto pojechałam do drugiej córki i taka wycieczka dobrze mi zrobiła, oderwałam się od codzienności.

Tata był zaproszony przez najstarszą siostrę i kolejnego dnia przez najmłodszego brata, więc pomyślnie spędził święta w rodzinnym gronie. Piszę o tym, bo jak zwykle myślę o tacie. W dodatku nieznajome osoby piszą do mnie wiadomości, że się zaopiekują starszą osobą, mają doświadczenie w takiej pracy, ale tata jest samodzielny, nie szuka opieki. Poza tym zatrudnianie nieznajomej osoby uważam za ryzykowne, mamy zaufanie tylko do osób znanych nam osobiście od wielu lat.

Teraz jest szaro i deszczowo, przeziębiłam się. Epidemia grypy, jak podają wiadomości. Ponieważ tylko kaszel mnie męczy, grypa to nie jest. Piję dużo herbaty i soków, będzie dobrze!

 
1 , 2 , 3