SZTUKA ŻYCIA. WIERSZE, OPOWIADANIA, RELACJE Z WERNISAŻY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.
piątek, 30 listopada 2018

Były trzy ciekawe wernisaże, wyczekałam się na zdjęcia i może jeszcze kiedyś to nadrobię, a może i nie, bo znów nadchodzi weekend i ciekawe wernisaże, z których zdjęcia powinny być dość szybko, więc o nich w pierwszej kolejności napiszę.

Środę i czwartek spędziłam u córki, tradycyjnie wieczorem w ulubionej restauracji Sushi, na oglądaniu filmu razem w domu do północy, głaskaniu kotów i pysznym domowym jedzeniu.

Zabrałam się za wymianę części  listw podłogowych w mojej kuchni, zakupiłam stosowne narzędzia i materiały, najważniejsze zrobione, ale połączenie starego i nowego mnie się nie podoba i wymiana bedzie całkowita. Na razie przerwa, bolą mnie mięśnie dłoni bo listwy tnie się ciężko, a także plecy i nogi. Córka zadowolona, bo obiecałam jej pożyczyć maszynkę do cięcia listewek;  też chce włąsnoręcznie urządzać ciąg dalszy swojego mieszkania.

Czas bardzo szybko mija. W przyszłym tygodniu wybieram się znów do drugiej córki i do wnucząt.

Udanego weekendu wszystkim życzę :)

15:48, sad.a.5
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 19 listopada 2018

Na fotografii Cezary Łazarewicz i Grace Wychowańska na spotkaniu autorskim 16.11. 2018 w Hadze (fot.  pochodzi ze strony Grace Wychowańska na Fb).

W niedzielę 18 listopada w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Cezarym Łazarewiczem.

Jak podaje notatka prasowa B.P.:

"Cezary Łazarewicz  – dziennikarz prasowy, reporter i publicysta. Publikował w czołowych polskich tytułach prasowych, między innymi „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Polityce”. Autor zbioru reportaży „Kafka z Mrożkiem. Reportaże pomorskie” (2012), „Sześć pięter luksusu. Przerwana historia domu braci Jabłkowskich” (2013), „Elegancki morderca” (2015),) „Tu mówi Polska. Reportaże z Pomorza” (2017) oraz, wraz z Ewą Winnicką, „1968 - Czasy nadchodzą nowe” (2018).
Za książkę „Żeby nie było śladów” (2016) otrzymał Nagrodę Literacką Nike, Nagrodę im. Oskara Haleckiego przyznawaną najlepszym książkom popularnonaukowym poświęconym historii Polski w XX wieku i Nagrodę MediaTory w kategorii Obserwator. Książka ta została również Książką 2016 roku w plebiscycie Radia Kraków, a także była nominowana do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki i Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego.
Ta książka, to dziennikarskie śledztwo w sprawie jednej z najgłośniejszych zbrodni lat 80-tych XX wieku. 14.go maja 1983 roku zmarł Grzegorz Przemyk, osiemnastoletni maturzysta, pobity na komisariacie MO. Władze PRL do końca robiły wszystko, żeby prawdziwi sprawcy tego mordu nie zostali ujawnieni i ukarani. Cezary Łazarewicz wznawia "śledztwo" i szczegółowo odtwarza tamte wydarzenia. Po raz pierwszy w historii "Nike" została przyznana za książkę reportażową."

Jestem pod wrażeniem bardzo ciekawych wypowiedzi pisarza, ogromu zebranych przez niego dokumentów dla pracy nad książkami i ogólnie związanej z tym pracy, z czego nie zawsze czytelnicy zdają sobie sprawę. Książek jeszcze nie czytałam, ale zamierzam.

Wszystkim życzę udanego poniedziałku :)

AS

16:24, sad.a.5
Link Komentarze (7) »
piątek, 16 listopada 2018

Fot. pochodzi z internetu.

Tradycyjne młode wino, tegoroczne Beaujolais Nouveau przybyło w trzeci czwartek listopada, czyli wczoraj. Spróbowałam Mommesin Beaujolais-Villages Nouveau. Wino okazało się lekkie i pyszne. Na zdjęciu jest to butelka z etykietką w kolorze fioletowym, dama z fioletową różą na fioletowym tle.

Wszystkim życzę udanego weekendu! :)

AS

13:33, sad.a.5
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 12 listopada 2018

 

W piątek 9 listopada w KochxBos Galerie odbyła się  prezentacja książki Gijs Kast zatytułowanej "Plaza" i wernisaż, na którym pokazane zostały prace autora.

Fotografie:

1. Plakat wystawy

2. Praca Gijs Kast.

3.Prace Gijs Kast w KochxBos Galerie.

4.Galeria wewnątrz

5. Oficjalne otwarcie

Zdjęcia pochodzą ze strony Uigeverij De Harmonie na FB (fot. 3, 4, 5) i ze strony KochxBos Galerie, fot. 1 i 2.

Więcej na stronie galerii:

http://kochxbos.nl/

Wszystkim życzę udanego tygodnia! :)

AS

11:08, sad.a.5
Link Komentarze (1) »
niedziela, 11 listopada 2018

Dziś obchodzimy 100-lecie Niepodległości!

Oby kolejne 100 lat było spokojne i pomyślne pod każdym względem.

Udanej niedzieli wszystkim życzę :)

AS

18:59, sad.a.5
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2