ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.
czwartek, 25 lutego 2016

Dzis wybieram się na zakończenie wystawy prac Francesco Candeloro, zatytułowanej Other Lights, do Red Stamp Art Gallery.

Wszystkim życzę udanego czwartku :)

środa, 24 lutego 2016

Teatr Polski w Poznaniu zamierza wystawić spektakl Krystyny Miłobędzkiej "Ojczyzna". Grupa realizatorów wybrała się z wizytą do Puszczykowa. 

Na zdjęciach zauważyłam swoją pracę magisterską,  która nadal jest użyteczna, co odnotowuje z radością! :) 

Krystyna Miłobędzka pokazuje fragment z egzemplarza mojej pracy magisterskiej. 

Fotografie pochodzą ze strony Teatr Polski w Poznaniu, Fb.

Wszystkim życzę udanej środy :)

poniedziałek, 22 lutego 2016

W sobotę 20 lutego w amsterdamskiej galerii Radar Art & Architecture pokazała swoje prace Nisja na wernisażu zatytułowanym: "Fortresses of Foam".

Oficjalne otwarcie:

Praca zatytułowana "Lisboa":

Wnętrze galerii:

Fot. Marcel Ozymantra.

Więcej informacji na stronie galerii:

http://www.radar-amsterdam.com/news.html

Wszystkim życzę udanego poniedziałku :)

czwartek, 18 lutego 2016

Dwa słoneczne dni, bez chmur na niebie, bardzo poprawiły moją kondycję i nastrój. Zdecydowałam się  na wyjście z domu, pozałatwianie kilku spraw i na spacer. Kwitnące krzewy i kwiaty, zielone listki, śpiewy ptaków i niepowtarzalny zapach powietrza, zieleni i traw! Wiosna zaczęła się, nawet dzisiejsza szarówka mnie nie przygnębia. Straciłam pięć kilogramów przez grypę, ale odzyskałam już apetyt i kilogram wagi. Jest coraz lepiej i mętlik połączony z pustką w głowie przemija, gdy głowa i wszystkie mięśnie nie bolą. Jutro wybieram się na promocję książki. Mam nadzieję, że nic mi w tym nie przeszkodzi. Jestem bardzo ciekawa drugiej książki autorki, która pierwszą powieść oparła na wątkach autobiograficznych, a drugą również. Tym razem jest to opis walki z chorobą, wejście na Kilimandżaro. Mam kilka pytań, mam nadzieję, że odpowiedzi znajdę w literaturze. 

Udanego czwartku wszystkim życzę :)

wtorek, 16 lutego 2016

Dostałam w prezencie od córki kosmetyki, na które do tej pory nie zwróciłam uwagi, bo mam swoje ulubione, sprawdzone i nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Zapach bergamotki i werbeny jest niezwykły! To mój nowy płyn pod prysznic. Kolejnym, dla mnie nowym połączeniem zapachów, jest zielona herbata z drobinkami miodu, krem do ciała, zimowy. Cudownie pachnie, nie jest tłusty, szybko się wchłania i widać, jak pięknieje skóra. Bardzo cieszę się z takich prezentów i znów zaczynam o siebie dbać z przyjemnością, przełamując codzienną rutynę.

Wszystkim życzę udanego wtorku :)

poniedziałek, 15 lutego 2016

Córka odwiedziła mnie wczoraj, przełożyłysmy spotkanie o tydzień, z powodu grypy. Było bardzo miło, z podwójnej okazji, urodzin i Walentynek, których nie obchodzimy, ale tym razem podarowałam córci dodatkowe czekoladki. Wczoraj padał deszcz ze śniegeim. 200 kilometrów w dwie godziny, nie było korków na autostradach. Dziś niebo niemal bez chmur, świeci słońce.

Jestem nadal osłabiona, chcę odzyskać siły i apetyt. Mocna lekcja cierpliwości, gdy pisanie, czytanie, czy oglądanie filmów przychodzi z trudem, a czasem się nie udaje.

Dobrego tygodnia wszystkim życzę :)

 
1 , 2