ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Archiwum
O autorze
Zakładki:
Facebook
Gdzie zagladam
GTWB
IMA
Mapa Warszawy
Mozna napisac do mnie
Nasza klasa
Picassaweb
Retrospektakl
Tajemnica.wordpress.com - blog.

portrety z najblizszej okolicy

poniedziałek, 24 października 2016

W sobotę 22 pazdziernika w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie odbył sie wernisaż grafik i rysunków Jerzego Talika i Pawła Warchoła.

Jerzy Talik, "Anioł Stróż"

Więcej na stronie twórcy, skąd pochodzi reprodukcja:

http://www.jerzytalik.pl/

Andrzej Warchoł, "Pancernik 97".

Reprodukcja pochodzi z Wikipedii:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Warcho%C5%82

Spotkanie okazało się bardzo interesujące, twórcy byli obecni na wernisażu, brali udział w dyskusjach z przybyłymi gośćmi.

Wszystkim życzę udanego poniedziałku :)

AS

piątek, 21 października 2016

Jutro wybieram się na wernisaż do Biblioteki Polskiej w Amsterdamie. 

"Biblioteka Polska serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy grafiki i rysunku Jerzego Talika i Pawła Warchoła, w sobotę 22 października o godz. 18:30.

Jerzy Talik, scenograf, malarz, rysownik i grafik. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Laureat wielu nagród i wyróżnień w konkursach na plakat; m.in. Srebrny Medal na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (współautor: Tadeusz Biernot). Scenograf i dekorator wnętrz wielu realizacji filmowych; m.in. „Śmierć jak kromka chleba” w reż. Kazimierza Kutza, „Co słonko widziało” w reż. Michała Rosy, „Drzazgi” w reż. Macieja Pieprzycy oraz „Kret” w reż. Rafaela Lewandowskiego. Jako rysownik uczestniczył w wielu wystawach w kraju i zagranicą m.in. w Montluçon (Francja), w Mińsku (Białoruś), w muzeum Chagalla w Witebsku.

Paweł Warchoł, artysta grafik, urodzony w 1958 roku w Krakowie. w 1984 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, a w 2010 r. uzyskał tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jest twórcą wielu cykli rysunkowych wykonywanych tuszem na kartonach m. In. „Holzmachiny”, „Oratio”, „Warchoły”, „Pancerniki”. Prace prezentował na dziewięćdziesięciu wystawach indywidualnych m in. w Berlinie, Münster, Dachau, Haidelbergu, Norymberdze, Barcelonie, Pilźnie, Ostrawie, Budapeszcie. W Polsce w Warszawie, Toruniu, Szczecinie, Wrocławiu oraz wielokrotnie w Krakowie, Katowicach, Bielsku-Białej i w Oświęcimiu oraz wielu innych miastach. Rysunki były eksponowane na ponad 500 wystawach w kraju i za granicą. W tym na wszystkich najważniejszych wystawach, biennale i triennale rysunku na świecie, gdzie uzyskały 50 nagród m. in. GRAND PRIX na Międzynarodowe Triennale Sztuki „Majdanek 2000” w Lublinie, w 2004 r. - Główną Nagrodą na, XLI Międzynarodowym Konkuries Rysunku Fundacji Ynglada - Guillot w Barcelonie, w 2009 r. I nagrodą Międzynarodowego Konkurs Rysunku w Skopie w 2010 r.(Macedonia), Grand Prix - VII Międzynarodowym Biennale Rysunku w Pilźnie (Czechy), w 2013 r. Grand Prix, na 7. Międzynarodowym Biennale Rysunku w Melbourne (Australia)."

Wszystkim życze udanego weekendu! :)

czwartek, 20 października 2016

Dziś w Radiu Merkury, o godzinie 9,52 Sławek Wajaw  przeczytał mój wiersz zatytułowany "Targ uliczny".

Interpretacja wiersza bardzo przypadła mi do gustu.

Wszystkim życzę udanego czwartku:)

środa, 19 października 2016

 

W Radiu Merkury można będzie posłuchać mojej poezji, jutro 20.10.2016, około godziny 9,50.

Wiersz będzie również do odsłuchania na stronie internetowej www.radiomerkury.pl

Serdecznie zapraszam.

niedziela, 09 października 2016

Wczoraj odwiedziła mnie córeczka z pieskiem i z chłopakiem. Piesek zachowuje się coraz milej i lubi jazdę samochodem. Chłopak ma dziś urodziny, więc wrócili jeszcze wczoraj do Sittard. Córcia przeprowadza się do większego mieszkania, 3 pokoje z kuchnią i dużą łazienką. Odwiedzę ją wkrótce.

Udanego nowego tygodnia wszystkim życzę :)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 366