ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Blog > Komentarze do wpisu

Natalia Bylok, "The Golden Age".

W niedzielę 14 maja w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie odbył się wernisaż fotografii Natalii Bylok zatytułowany: "The Golden Age".

Mnie się bardzo podobały pokazane prace, warto jest odwiedzić tę wystawę.

O projekcie można przeczytać na stronie wydarzenia:


                    " Inspiracją do stworzenia projektu były godziny wędrówek, spędzonych w holenderskim muzeum narodowym - Rijksmuseum oraz zach...wyt nad kunsztem mistrzów pędzla, którzy wypracowali swój własny i niepowtarzalny styl. Wiek XVII. w Niderlandach obfitował bowiem w ogromny rozwój handlu, a także rozkwit sztuki, która była ceniona na całym świecie. Sceny z życia codziennego, martwa natura, czy motywy marynistyczne, to klasyczne tematy malarstwa holenderskiego, tak bardzo realistycznego, a zarazem pełnego melancholii i refleksji nad kruchością ludzkiego życia. Rodzaj światła, stosowanego przez Rembrandta stał się również wielką inspiracją dla późniejszych artystów, w tym fotografów. Stąd także refleksja autorki nad wpływem malarstwa na rozwój fotografii i ciągłym problemem z definiowaniem tego medium jako sztuki, a fotografa jako artysty. Projekt "The Golden Age" to chęć przelania inspiracji holenderską sztuką na fotografię i stworzenia portretów, tworzących ze zdjęciami obrazów koherentną całość. Użyte światło, rodzaj tkanin, a także statyczne pozy modelek składają się na próbę uchwycenia klimatu zdjęć w duchu niderlandzkiego malarstwa i są nawiązaniem do jego realistycznego stylu. Zestawienie fotografii, ukazujących fragmenty obrazów ze zdjęciami studyjnymi to wynik refleksji nad współczesnym sposobem odbioru sztuki, w zależności od medium, jakim artysta się posługuje i ukazaniem ponadczasowości dzieł wielkich mistrzów. "

O autorce:

"Natalia Bylok
             Młoda fotograf, specjalizująca się w fotografii portretowej i mody. Pochodzi z Cieszyna, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w 2016 roku ukończyła również Akademię Fotografii w Krakowie. Po kilku latach rozwoju umiejętności w Polsce, postanowiła kontynuuować  swoją fotograficzną drogę i wzbogacić doświadczenie także w Holandii. Poprzez swą wrażliwość, miłość do sztuki i sposób widzenia piękna, próbuje kreować własny styl w fotografii, charakteryzujący się użyciem głębokich kolorów i próbą wyrażenia czystych emocji. "
 
Fotografie Natalii Bylok, które pokazuję w blogu, pochodzą z Fb.
 
Więcej na stronie Natalii Bylok:
 
 
Wszystkim życzę udanego poniedziałku :) 

poniedziałek, 15 maja 2017, sad.a.5

Polecane wpisy

  • "Korean Dreams" Nathalie Daoust, WM Gallery.

    Wsobotę 18 pazdziernika w WM Gallery odbył się wernisaż fotografii Nathalie Daoust zatytułowany "Korean Dreams". Kanadyjska fotografka podróżowała do Korei Półn

  • "Winter Group Show", KochxBos Gallery.

    4 listopada w KochxBos Gallery odbył sie wernisaz grupy artystów zatytułowany "Winter group Show". Udział wzieli: Claire Partington Meryl Donoghue, Ray Caesar.

  • "Twój Vincent", film.

    Zobaczyłam dziś w amsterdamskim kinie The Moviesfilm, na który wybierałam się od dawna. Polski tytuł to "Twój Vincent". Widziałam wersję angielską z holenderski

TrackBack
TrackBack URL wpisu: