ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Blog > Komentarze do wpisu

O jeden uśmiech za wiele ;)

Z urzędnikami nie ma żartów i przygotowałam się porządnie do wymiany dowodu osobistego, ale życie pełne jest absurdów. Wyczytałam w internecie wszystko na ten temat,  co wypisano na oficjalnych stronach gminy. Udałam się do fotografa, który ma certyfikat na robienie zdjęć do dokumentów. Urzędniczka powiedziała, że zdjęcie jest zle zrobione, bo się uśmiecham.Zgodziłam się z nia; w sytuacji uszu na wierzchu nie było mi do śmiechu, nie chciałam się usmiechać, ale fotograf kazał mi się uśmiechnąć i strach było się nie słuchać, bo mógł mnie tak oświetlić, że strasznie bym wyszła na fotografii. Jak trzeba, to poproszę o wiadomość od pani na piśmie, wrócę do fotografa, złożę zażalenie i  zrobimy zdjęcia bez uśmiechu. Urzędniczka powiedziała, że skonsultuje zdjęcie i zaraz wróci. Wróciła z wiadomością, że przyjmuje zdjęcie, wypisała formularz, który podpisałam. Mam przyjść w środę po odbiór dokumentu. Potrzebne jest jedno zdjęcie, a fotograf robi zawsze sześć. Zażalenie nadal aktualne i nie o wymuszony uśmiech chodzi, tylko o wymuszanie większych opłat.

Udanego wtorku wszystkim życzę :)

wtorek, 07 marca 2017, sad.a.5

Polecane wpisy

  • Wesołych Świąt Wielkanocnych.

    Fot. Tara Verwer. Pełnych wiosennej nadziei i radości Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego dyngusa wszystkim życzę:) 

  • "Mix Art On Location".

    Wpiątek 7 kwietnia Mix Art Gallery otworzyła wystawę zatytuóówaną "Mix Art On Location" w Fotostudio Studi-O. Goście mogli oglądać współczesnąbiżuterię w gablot

  • "Capillary Culture", WM Gallery.

    Fot. Fleur Ouwerkerk. Wsobotę 1 kwietnia w WM Gallery odbył się wernisaż prac João Manoel Feliciano & Fleur Ouwerkerk zatytułowany: "Capillary Cultur

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/03/08 14:32:44
U nas potrzebne jest inne zdjęcie na dowód osobisty, a inne na paszport.
To dopiero jest bezsens.
Fotograf ustawi tak, ze o ile na tym na dowód jestem nierozpoznawalna, o nienachalnej urodzie, to na tym na paszport straszę jak maszkaron (biedni celnicy;).
-
2017/03/08 15:04:27
Veanko, nie wiem, jak jest u nas, bo nie jest mi potrzebny paszport od lat.
Fotograf to jak widać nie tylko u mnie stresy, a urzędnicy wszędzie pokazują, kto ma władzę.
Współczuję takich rezultatów na zdjęciach w dokumentach. Obawiałam się, że uparta odmowa uśmiechu w rezultacie przyniesie ustawienie, w którym też będe straszyła jak maszkaron ;)
-
2017/03/12 11:56:35
ja bez uśmiechu wyglądam okropnie ponuro. jakbym była mordercą..
-
2017/03/12 19:41:30
Urzędniczy terror nie tylko u was trwa! ;-(
-
2017/03/13 10:55:55
Satine, każdy widzi siebie inaczej, ja Ciebie nie wyobrażam sobie ponuro nawet bez uśmiechu :)
-
2017/03/13 10:56:43
Fusilla, tak to jest wszędzie, naginanie ludzi do wymyślonych zasad :(