ZAPIS MYSLI , ZYCIE CODZIENNE , REPORTAZE , WIERSZE , OPOWIADANIA , RELACJE Z WERNISAZY.
Blog > Komentarze do wpisu

O jeden uśmiech za wiele ;)

Z urzędnikami nie ma żartów i przygotowałam się porządnie do wymiany dowodu osobistego, ale życie pełne jest absurdów. Wyczytałam w internecie wszystko na ten temat,  co wypisano na oficjalnych stronach gminy. Udałam się do fotografa, który ma certyfikat na robienie zdjęć do dokumentów. Urzędniczka powiedziała, że zdjęcie jest zle zrobione, bo się uśmiecham.Zgodziłam się z nia; w sytuacji uszu na wierzchu nie było mi do śmiechu, nie chciałam się usmiechać, ale fotograf kazał mi się uśmiechnąć i strach było się nie słuchać, bo mógł mnie tak oświetlić, że strasznie bym wyszła na fotografii. Jak trzeba, to poproszę o wiadomość od pani na piśmie, wrócę do fotografa, złożę zażalenie i  zrobimy zdjęcia bez uśmiechu. Urzędniczka powiedziała, że skonsultuje zdjęcie i zaraz wróci. Wróciła z wiadomością, że przyjmuje zdjęcie, wypisała formularz, który podpisałam. Mam przyjść w środę po odbiór dokumentu. Potrzebne jest jedno zdjęcie, a fotograf robi zawsze sześć. Zażalenie nadal aktualne i nie o wymuszony uśmiech chodzi, tylko o wymuszanie większych opłat.

Udanego wtorku wszystkim życzę :)

wtorek, 07 marca 2017, sad.a.5

Polecane wpisy

  • "Korean Dreams" Nathalie Daoust, WM Gallery.

    Wsobotę 18 pazdziernika w WM Gallery odbył się wernisaż fotografii Nathalie Daoust zatytułowany "Korean Dreams". Kanadyjska fotografka podróżowała do Korei Półn

  • "Winter Group Show", KochxBos Gallery.

    4 listopada w KochxBos Gallery odbył sie wernisaz grupy artystów zatytułowany "Winter group Show". Udział wzieli: Claire Partington Meryl Donoghue, Ray Caesar.

  • "Twój Vincent", film.

    Zobaczyłam dziś w amsterdamskim kinie The Moviesfilm, na który wybierałam się od dawna. Polski tytuł to "Twój Vincent". Widziałam wersję angielską z holenderski

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2017/03/08 14:32:44
U nas potrzebne jest inne zdjęcie na dowód osobisty, a inne na paszport.
To dopiero jest bezsens.
Fotograf ustawi tak, ze o ile na tym na dowód jestem nierozpoznawalna, o nienachalnej urodzie, to na tym na paszport straszę jak maszkaron (biedni celnicy;).
-
2017/03/08 15:04:27
Veanko, nie wiem, jak jest u nas, bo nie jest mi potrzebny paszport od lat.
Fotograf to jak widać nie tylko u mnie stresy, a urzędnicy wszędzie pokazują, kto ma władzę.
Współczuję takich rezultatów na zdjęciach w dokumentach. Obawiałam się, że uparta odmowa uśmiechu w rezultacie przyniesie ustawienie, w którym też będe straszyła jak maszkaron ;)
-
2017/03/12 11:56:35
ja bez uśmiechu wyglądam okropnie ponuro. jakbym była mordercą..
-
2017/03/12 19:41:30
Urzędniczy terror nie tylko u was trwa! ;-(
-
2017/03/13 10:55:55
Satine, każdy widzi siebie inaczej, ja Ciebie nie wyobrażam sobie ponuro nawet bez uśmiechu :)
-
2017/03/13 10:56:43
Fusilla, tak to jest wszędzie, naginanie ludzi do wymyślonych zasad :(